Главная   Контакты   Карта сайту
ГоловнаВідділення та підрозділи → Відділення гемодіалізу

Відділення гемодіалізу

З 1992 року в обласній клінічній лікарні ім.О.Ф.Гербачевського існує відділення гемодіалізу, де проводиться лікування хворих з ХНН в термінальній стадії методами замісної ниркової терапії в умовах стаціонару та в амбулаторному режимі.

В даний час відділення гемодіалізу обласної клінічної лікарні оснащене системою водопідготовки на 14 діалізних місць, з двома діалізними залами на 12 та 2 діалізних місця з 3-х змінним режимом роботи.

18 грудня 2006 року було відкрито філію відділення гемодіалізу обласної клінічної лікарні на базі Новоград-Волинського міськрай ТМО на 5 діалізних місць (в даний час лікування у філії отримує 31 пацієнт, мешканці 6 районів області).

16 червня 2009 року була відкрита філія відділення гемодіалізу на 6 діалізних місць в Коростенській ЦМЛ, де  лікуються 40 пацієнтів (мешканці 5 районів області).

25 серпня 2011р. була відкрита філія відділення гемодіалізу на 6 діалізних місць в Бердичівській ЦМЛ, де в даний час лікуються 36 пацієнтів (мешканці 5 районів області). 

Кількість хворих, що потребують лікування програмним гемодіалізом щороку зростає ( в січні 2006 р. – 87 пацієнтів, а на 01.01.15 – 198 пацієнтів.  20% пацієнтів  відділення проживає на територіях забруднених після аварії на ЧАЕС.

За 12 місяців 2014 р. в обласній лікарні та філіях проведено 26111 сеансів гемодіалізу, а за 6 міс. 2015р. проведено 12963 сеансів ГД (з них 7000 у філіях).

В липні 2005 року на базі відділення гемодіалізу Житомирської обласної клінічної лікарні було розпочато лікування хворих з ХНН методом постійного амбулаторного перитонеального діалізу. В даний час лікування цим методом проводиться 30 пацієнтам. В даний час впроваджений в практику циклер-асоційований автоматизований перитонеальний діаліз.

 Надання висококваліфікованої допомоги хворим з хронічною нирковою недостатністю методами замісної ниркової терапії (гемодіаліз та перитонеальний діаліз) в умовах стаціонару й амбулаторного режиму та підготовка пацієнтів до можливої трансплантації нирки.

Відділення очолює Прилипко Микола Іванович, лікар-нефролог вищої категорії.

У відділенні та філіях працює лікарів 17; сестер медичних 29; молодших медичних сестер 14; інженерів 4; техніків 6.

      Ординатори:

- Міленко Наталя Володимирівна, лікар-нефролог, категорія вища;

- Стасів Ірина Василівна, лікар-нефролог, категорія вища;

- Очеретяний Геннадій Олексійович, лікар-нефролог, категорія вища.

- Волошина Алла Володимирівна, лікар-нефролог, категорія вища;

- Шмига Світлана Михайлівна, лікар-нефролог, категорія вища;

- Коваль Володимир Миколайович, лікар-нефролог, категорія перша;

- Стародуб Світлана Борисівна, лікар-нефролог філії м. Новоград-Волинського,

   категорія друга;

- Ларченко В'ячеслав Олександрович, лікар-хірург судинний ‒ лікар-спеціаліст;

- Малишева Ольга Леонідівна, лікар стажист м. Бердичів.

 

Впровадження нових методів діагностики та лікування

1. Застосування УФОК та ЛОК в комплексному лікуванні інфекційних захворювань нирок (у тому числі на гемодіалізі).

2. Застосування кетостерилу, елькарнитину в комплексному лікуванні хворих із хронічною нирковою недостатністю.

3. Застосування людського рекомбінантного еритропоетину для корекції анемії у хворих із хронічною нирковою недостатністю.

4. Використовування гіпербаричної оксигенації.

5. Примінення нових гіпотензивних препаратів для лікування артеріальної гіпертензії (апровель, аріфон, кардура, казаар, моксідонін).

6. Використовування інгібіторів ангіотензин-перетворюючого ферменту в якості ренопротекторної терапії гломерулонефритів.

 

Телефон відділення: (0412) 22-34-42