Кардіологічне відділення з реперфузійним блоком інтенсивної терапії
Кардіологічне відділення обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського складається з відділення на 40 ліжок, реперфузійного блоку інтенсивної терапії на 12 ліжок з 4 цілодобовими сестринськими постами, лікарем-кардіологом та лікарем-анестезіологом, поліклінічного відділення з 4 кабінетами прийому амбулаторних хворих лікарями кардіологами.
В відділенні працюють 14 лікарів-кардіологів (10 лікарів стаціонару, 4 лікаря поліклініки).
Напрямки роботи відділення:
▪ Діагностика порушень серцевого ритму і провідності та відбір хворих на відновлення серцевого ритму і провідності для медикаментозного та інструментального лікування.
▪ Діагностика та відбір хворих з прогресуючого та резистентного до лікування стенокардією для проведення коронарографії, стентування та аорто-коронарного шунтування.
▪ Лікування хворих з гострим порушенням коронарного кровообігу, яке виникає у хворих, що знаходились на лікуванні в інших відділеннях обласної лікарні.
▪ Верифікація діагнозу з використанням аорто - та реновазографії у хворих з резистентною до лікування артеріальною гіпертензією, хворих з кризовим перебігом гіпертонічної хвороби.
▪ Відбір хворих з реноваскулярною гіпертонією на хірургічне лікування.
▪ Проведення коронарографії та стентування коронарних артерій.
▪ Імплантація штучних водіїв ритму.
▪ Лікування хворих з неспецифічними ексудативними перикардитами.
▪ Лікування хворих з міокардитами, ускладненим порушенням ритму та провідності, що потребують використання інструментальних методів для їхньої корекції.
▪ Комплексне лікування хворих інфекційним ендокардитом з використанням лазерної терапії, ультразвукового опромінення крові та бараоксигенотерапії.
▪ Проведення трудової та військової експертизи.
1 листопада 2017 року розпочав свою роботу реперфузійний центр на базі кардіологічного відділення. Центр надає медичну допомогу пацієнтам області з гострим коронарним синдромому цілодобовому режимі.
Пацієнти за першої потреби потрапляють до реперфузійного центру, який в основному працює на випередження – попередження інфарктів.
Центр виконує:
- операції зі стентування при гострому коронарному синдромі;
- імплантації штучних та постійних водіїв ритму серця.
.
Фільм про відкриття реперфузійного центру : www.youtube.com/watchs
З більш детальною інформацією Ви можете ознайомитись на сайті http://cardio.zt.ua/
Телефон відділення: 0412 - 43-07-91
Надання високоспеціалізованої допомоги пацієнтам області на ГКС в умовах РБІТ кардіологічного відділення та відділення РЕХІР за І півріччя 2018 року.
За 6 міс 2018 року в відділенні рентгенендоваскулярної хірургії проведено 236 коронарографій та 151 коронарне стентування хворим з гострим інфарктом міокарду , за 6 міс 2017 року - 60 коронарографій та 23 коронарних стентувань при гострому інфаркті міокарду.
Протягом 6 міс 2018 року в реперфузійному блоці інтенсивної терапії проліковано 293 пацієнта з гострим коронарним синдромом, з яких 244 пацієнта з гострим інфарктом міокарду (що складає 46 % від всіх випадків ГІМ в області), з них 164 зі STEMI( 67%). Зі всіх виявлених пацієнтів області з STEMI – 41 % був скерований в реперфузійний центр.
Протягом 6 міс 2018 року виконано стентування коронарних артерій 172 пацієнтам, з них 151 хворим з інфарктом міокарду( 88%), 21 пацієнтам проведено планове стентування коронарних артерій ( 12%).
Рейтинговим показником є надання ургентної допомоги хворим зі STEMI.
За 6 міс 2018 року в області зареєстровано 401 пацієнт зі STEMI, з яких простентовано 111 пацієнтів , що складає 27,6 %. В 2017 році по Житомирській області було проведено первинне коронарне втручання хворим зі STEMI лише 5.2%( в 2015 році-2,5%) , по Україні за 2017 рік – 31,7 %.