Інсульт. Інфаркт. Телефонуйте - 103 !

ГоловнаВідділення та підрозділи → Гематологічне відділення з ліжками інтенсивної терапії

Гематологічне відділення з ліжками інтенсивної терапії

 Структура центру

В склад відділення входять:

- спеціалізоване гематологічне відділення на 40 ліжок;

- блок інтенсивної  хіміотерапії

- денний гематологічноий стаціонар на 4 ліжка;

- два гематологічних кабінети.

Денний гематологічноий стаціонар та гематологічні кабінети розташовані на базі обласної консультативно-діагностичної поліклініки.

 

Штати центру

   Завідувачка відділення - кандидат медичних наук, доцент Лиса Таміла Ілларіонівна, має вищу кваліфікаційну категорію з гематології.

   В гематологічному відділенні працюють 7 лікарів, 22 медичних сестер, 17 молодших медичних сестер.

 

Лікарський склад гематологічного відділення:

·  Дубравська Валентина Вінцентівна, лікар-гематолог вищої категорії;

·  Замятіна Наталія Миколаївна, лікар-гематолог вища категорія;

·  Іващенко Віталій Петрович,  лікар-гематолог першої категорії;

·  Козловець Ганна Вікторівна, лікар-гематолог палат інтенсивної терапії другої категорії;

·  Ковальчук Ліна Анатоліївна, лікар-стажист з гематології палат інтенсивної терапії;

·  Гриневич Тетяна Павлівна, лікар-стажист з гематології палат інтенсивної терапії.

 

Старша сестра гематологічного відділення – Плахотнік Анеля Дмитрівна, медична сестра вищої категорії.

 

Основні напрямки роботи відділення

   В гематологічному центрі проводиться сучасна діагностика та програмне лікування найбільш   складних онкогематологічних захворювань - лейкемій та злоякісних лімфом.

   Загалом гематологічним хворим виконується стандартний перелік обстежень, регламентований чинними наказами МОЗ України та стандартами діагностики онкогематологічних захворювань, розробленими профільним Інститутом патології крові та трансфузійної медицини АМН України та Національним інститутом раку МОЗ України.

Частина цих обстежень виконується в нашій лікарні та обласному пат-анатомічному бюро, решта більш складних досліджень, які вимагають застосування високовартісного обладнання та реактивів, виконується  за межами нашої області.

Програмне лікування онкогематологічних хворих також проводиться згідно існуючих стандартів та відповідних протоколів, розроблених Інститутом патології крові та трансфузійної медицини АМН України та Національним інститутом раку МОЗ України.

Забезпечення гематологічних хворих медикаментами здійснюється в рамках трьох державних програм:

-   „Онкогематологія”;

-   „Глівек” (в рамках програми „Право жити”);

-   „Гемофілія”.

Постачання в гематологічне відділення протипухлинних препаратів, які закуповуються МОЗ України за рахунок коштів державного бюджету в рамках програми „Онкогематологія”, зробило більш доступним наднаня спеціалізованої допомоги онкогематологічним хворим, значно покращило якість лікування цієї групи хворих.

Забезпечення хворих на хронічну мієлоїдну лейкемію високовартісним препаратом „Глівек” за рахунок державного бюджету України та гуманітарної допомоги фірми „Новартіс” в рамках програми „Право жити”, дало змогу отримувати лікування тринадцяти пацієнтів з нашої області на самому сучасному рівні.

Забезпечення хворих на гемофілію препаратами концентрату фактору УІІІ дало змогу різко зменшити використання для лікування цих хворих низькоочищених препаратів, отриманих з плазми крові (кріопреципітату та свіжозамороженої плазми), що також суттєво поліпшило якість лікування та життя цих хворих.

Проте слід зазначити, що загалом за рахунок коштів державою бюджету України забезпечується лише 30 %%  від реальної потреби гематологічних хворих в специфічних препаратах.

В лікуванні гематологічних хворих широко застосовується терапія компонентами та препаратами крові, без яких неможливо проводити сучасні агресивні протоколи лікування гематологічних захворювань.

   Гематологічне відділення плідно співпрацює з лікувально-профілактичними та науковими закладами нашої області та України:

-   Житомирським обласним онкологічним диспансером (здійснюється променева терапія хворим на злоякісні лімфоми),

-   Житомирським обласним Центром крові;

-   Інститутом експериментальної патології, онкології та радіології ім. Р.Є.Кавецького АМН України,

-   Національним інститутом раку МОЗ України,

-   Центром радіаційної медицини АМН України,

-   Київською міською онкологічною лікарнею (проводиться імуногістохімічне дослідження лімфовузлів),

-   Інститутом гематології та трансфузіології АМН України,

-   Інститутом патології крові та трансфузійної медицини (м. Львів),

-   Черкаським обласним онкологічним диспансером (проводиться імуногістохімічне дослідження лімфовузлів),

-   Іншими лівувально-профілактичними закладами нашої області.
          

Суттєво розширило можливості надання спеціалізованої допомоги гематологічним хворим нашої області відкриття денного гематологічного стаціонару, де працюють лікар-гематолог та маніпуляційна медична сестра. Хворим виконуються необхідні діагностичні процедури, лабораторні обстеження, здійснюється введення протипухлинних препаратів та проводиться відповідна супроводжувальна терапія.

Колектив спеціалістів гематологічного центру постійно працює над підвищенням свого професійного рівня. Лікарі центру приймають участь в міжнародних конференціях та семінарах, присвячених діагностиці та лікуванню хвороб крові.

Загалом в гематологічному відділенні створена доброзичлива та гуманна атмосфера для всіх хворих, які проходять обстеження та лікування.

 

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!!!

Для лікування гематологічних хворих щоденно вкрай необхідні компоненти та препарати крові, які готуються з донорської крові в обласному Центрі крові.

Особливо гострою є потреба в  концентраті тромбоцитів, без яких хворі гинуть внаслідок важких кровотеч. Родичі наших пацієнтів щоденно змушені власними силами шукати донорів для приготуваня концентрату тромбоцитів.

Не будьте байдужими, запропонуйте свою кров, врятуйте життя! 

Телефон відділення гематології:    0412 - 43-08-16