Інсульт. Інфаркт. Телефонуйте - 103 !

ГоловнаВідділення та підрозділи → Відділення гемодіалізу

Відділення гемодіалізу

      Застосування методів замісної ниркової терапії (програмний гемодіаліз та перитонеальний діаліз) докорінно змінює прогноз, покращує якість та тривалість життя хворих з хронічною нирковою недостатністю в термінальній стадії. Ці методи  дозволяють підготувати пацієнтів до послідуючої трансплантації нирки. 

   В КУ «Обласна клінічна лікарня ім.О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради (далі Лікарня) гемодіаліз, як метод замісної ниркової терапії використовується з 1992 року.

Кількість хворих, що потребують лікування методами замісної ниркової терапії щороку зростає. Так, якщо в 2004 році на лікуванні гемодіалізом перебувало  53 пацієнти, то в даний час лікування методами замісної ниркової терапії в Житомирській області отримують 250 пацієнтів (з них програмним гемодіалізом - 233 хворих  та 17 пацієнтів лікуються методом постійного амбулаторного перитонеального діалізу). В 2004 році було проведено 8850 сеансів гемодіалізу, а за 2018  рік – 27843 сеансів.

З метою наближення надання  високоспеціалізованої допомоги до хворих з хронічною нирковою недостатністю, які мешкають у віддалених районах Житомирської області, адже всі вони є інвалідами 1 групи та відповідно   збільшення загальної кількості діалізних місць у нас в області, одній з перших в Україні, були відкриті філії відділення гемодіалізу Лікарні.

     18 грудня 2006 року було відкрито філію відділення гемодіалізу  на базі Новоград-Волинського міськрай ТМО на 5 діалізних місць ( в даний час лікування у філії отримують 30 пацієнтів, мешканці 5 районів області).

          16 червня 2009 року була відкрита філія відділення гемодіалізу на 6 діалізних місць в Коростенській ЦМЛ, а з 24.06.2019 року філія продовжує роботу в новому приміщенні, на ремонт якого з місцевого бюджету було виділено 1500000 гривень, що дозволило збільшити кількість діалізних місць  до 8 ( в даний час у філії лікується 30 пацієнтів, мешканці 6 районів області)).

          25 серпня 2011р. була відкрита філія відділення гемодіалізу на 6 діалізних місць в Бердичівській ЦМЛ, де в даний час лікуються 30 пацієнтів (мешканці 7 районів області). 

          24 липня 2018р. була відкрита філія відділення гемодіалізу на 10 діалізних місць в м.Житомирі, де в даний час лікуються 42 пацієнти.

          В серпні 2018р. була відкрита філія відділення гемодіалізу на 5 діалізних місць в м.Овручі, де в даний час  лікуються 17 пацієнтів.

           У липні 2005 року на базі відділення гемодіалізу Житомирської обласної клінічної лікарні було розпочато лікування хворих з ХНН методом постійного амбулаторного перитонеального діалізу. В даний час лікування цим методом проводиться 17 пацієнтам відділення.

  З  березня 2019 року у відділенні гемодіалізу та філії в м.Житомирі працюють 6  сучасних апаратів для гемодіалізу, які дозволили впровадити новий метод лікування – гемодіафільтрацію.                         

            Хворі з хронічною нирковою недостатністю отримують лікування методами замісної ниркової терапії безкоштовно, за рахунок державних коштів.

 

В Житомирській області за клінічними показами в лікуванні методами замісної ниркової терапії не було відмовлено жодному пацієнту.

   Відділення очолює Прилипко Микола Іванович, лікар-нефролог вищої категорії.

У відділенні та філіях працюють лікарі:

- Міленко Наталя Володимирівна, лікар-нефролог, категорія вища;

- Стасів Ірина Василівна, лікар-нефролог, категорія вища;

- Очеретяний Геннадій Олексійович, лікар-нефролог, категорія вища.

- Волошина Алла Володимирівна, лікар-нефролог філії в  м. Житомирі, категорія вища;

- Коваль Володимир Миколайович, лікар-нефролог, категорія перша;

- Стародуб Світлана Борисівна, лікар-нефролог філії в м. Новоград-Волинський,   категорія  перша;

- Ларченко В'ячеслав Олександрович, лікар-хірург судинний ‒ лікар-спеціаліст;

- Малишева Ольга Леонідівна, лікар-стажист з нефрології філії в  м. Бердичіві;

- Любарець Юлія Василівна, лікар-стажист з нефрології філії в  м. Бердичіві;

- Іщук Тетяна Олександрівна, лікар-стажист з нефрології філії в  м. Житомирі.

 

 

 

 

 

Телефон відділення: (0412) 42-14-75