Інсульт. Інфаркт. Телефонуйте - 103 !

ГоловнаВідділення та підрозділи → Ревматологічне відділення

Ревматологічне відділення

 В ревматологічному відділенні лікують:

 • Васкуліти великих судин: гігантоклітинний артеріїт, артериїт Такаясу;
 • Васкуліти судин середнього розміру : нодозний (вузловий периартериїт) поліартериїт; хвороба Кавасакі;
 • Васкуліти дрібних судин: ANCA-асоційовані васкуліти, гранулематоз з поліангіїтом (хвороба Вегенера), еозинофільний гранулематоз с поліангіїтом (синдром Чарга-Стросса);
 • Мікроскопічний поліангіїт;
 • Імунокомплексні васкуліти дрібних судин : імуноглобулін – А васкуліт; кріоглобунемічний васкуліт; анти-GBM-хвороба, гіпокомплементарний уртикарний васкуліт;
 • Васкуліти, які уражають судини різних розмірів: хвороба Бехчета, синдром Когана;
 • Остеоартрити;
 • Остеопорозу;
 • Серонегативні спондилоартропатії: анкілозуючий спондилоартрити, псоріатична артропатія, реактиві спондилоартрити;
 • Системного червоного вівчака, синдрому Шарпа;
 • Системної склеродермії, синдрому Шегрена, дерматоміозиту;
 • Ревматичної поліміалгії;
 • Геморагічний васкуліт;
 • Синдрому Гудпасчера, гранулематоз Вегенера;
 • Хронічної ідіопатичної тромбоцитопенії;
 • Антифосфоліпідного синдрому;
 • Мікрокристалічних артропатій.

 

У ревматологічному відділенні працюють 4 лікарі і 9 сестер медичних.

Основна мета нашої роботи - надання високоспеціалізованої ревматологической допомоги, з метою досягнення зниження активності процесу до мінімального рівня, або ж досягнення ремісії.

Відділення - єдиний в Житомирській області клінічний підрозділ, де надається високоспеціалізована допомога хворим із хворобами кістково-м’язевої системи, більшість з яких відносяться до  рідкісних, тобто таких, які зустрічаються  в декількох випадках на тисячу, а то і мільйон  осіб.

Лікарі відділення вміють якісно  надавати таку допомогу, оскільки обласна лікарня має найкращу  діагностичну базу, висококваліфікований персонал, а ревматологи, які працюють у відділенні, в своїй більшості - спеціалісти   вищої  кваліфікаційної категорії, єдині, хто володіє в повній мірі досвідом виконання найскладніших маніпуляцій  і практикою достатньою для проведення  процедур найсучаснішого лікування. 

Ревматологія – розділ медицини, в якому діагностика і лікування  спираються   лише на висновки доказової медицини. Саме докази відомих, світових досліджень закладені в протоколи діагностики і лікування найважливіших хвороб  і ними неухильно керуються всі лікарі. Тут не використовуються жодні «надумані» пігулки, жодні «рекламні»  промоції та ні краплі біодобавок або бабусиних «натирань».

Протоколи, за якими лікують ревматологи, регулярно переглядаються і відповідають передовим досягненням викладеним в рекомендаціях світових спільнот - Європейської антиревматичної ліги та Американського коледжу ревматологів.

Так, ревматологічне відділення – єдиний центр в області, де понад десять років  застосовується  біологічна хворобомодифікуюча терапія,  до речі, вона з кожним роком розширює покази для  застосування. Така терапія на сьогодні дає можливість зупинити колись смертельні хвороби - гранулематозні васкуліти, нейролюпус;   дозволяє контролювати перебіг анкілозивного спондилоартриту, псоріатичної артропатії, ревматоїдного артриту та повертає таким хворим попередню якість життя.

Хворі, які перебувають на лікуванні біологічними препаратами, внесені до електронного реєстру і постійно спостерігаються лікарями відділення. На сьогодні це понад 100 пацієнтів, які отримали шанс знову відчути радість здорового життя.

А ще, сучасна біологічна хворобомодифікуюча терапія  - це шанс позбутися стероїдної залежності та уникнути стероїдної хвороби з цукровим діабетом, остеопорозом і т.п.

Попри рідкісні складні захворювання, ревматологи обласної лікарні стали єдиними спеціалістами, які грамотно, з позицій наукових досягнень вчених світу, викладених у відповідних рекомендаціях, почали діагностувати та лікувати ОСТЕОПОРОЗ - цю досить важку патологію та тісно пов'язаний з нею - дефіцит вітаміну Д3.

Лише у ревматологічному відділенні обласної лікарі  повністю перебудували підхід до лікування іншої найпоширенішої хвороби – ОСТЕОАРТРИТУ, спираючись на сприйняття цього захворювання з позицій поліморфності причин його виникнення і перебігу. Хвороба, начебто, одна, але у кожного «своя»;  тому  залежно від фенотипу і лікування різне. Тим більше,  що на сьогодні  лікарі опанували  введення лікарських препаратів у суглоби під контролем апарату УЗД, а це – зовсім інші можливості!

Не втратили своєї актуальності синтетичні хворобомодифікуючі препарати і нові шанси лікування поширеної в північних районах Житомирщини СИСТЕМНОЇ СКЛЕРОДЕРМІЇ. Своєчасне їхнє застосування дозволяє уникати  колись незворотних  ускладнень.  Це методики останніх 3-5 років.

Лікарі відділення, починаючи з 2006 року, є постійними учасниками світових форумів, чисельних вебінарів та онлайн-конференцій. Знання помножені на досвід дозволяють  їм добиватися успіху в лікуванні  складних патологій.

Слід зауважити, що окрім зміненої парадігми лікування, яка звучить як «лікування до цілі», у відділенні  змінено  і деонтологічні принципи. Пацієнт тепер став  партнером лікаря, а не покірним виконавцем  його волі у спільній боротьбі з хворобою, і в цьому процесі йому віддається роль ведучого.  У роботі з хворими найбільше приділяється увага їх навчанню. Успіх лікування ревматологічного хворого безпосердньо залежить від його освіченості. Тому пацієнт   має знати все про свою хворобу та її наслідки, про ліки, які вживає, аби своєчасно запримітити їхні можливі небажані побічні дії.

Окрім лікувально-діагностичної роботи, лікарі відділення займаються науковою і просвітницькою діяльністю. За останні п’ять років у наукових виданнях надруковано п’ять статтей, а у співавторстві одна з робіт в 2020 році була представлена на конгресі ревматологів Німеччини. Завідувачка відділення неодноразово виступала по телебаченню і на радіо з проблемних питань, а також брала   участь у всеукраїнському вебінарі, де виступала з науковою доповіддю.

Більшість лікарів  – учні «старої» школи, ті, кого  вчили на лаві медінститутів  доброзичливості та співчуттю, ті,   хто  опанував мистецтво навіть розмовою з пацієнтом зменшити його страждання. Тому зараз  ревматологічне відділення - це місце де є глибокі знання,  володіння передовими технологіями, досвід та вміння і все це поєднуються з уже забутим співчуттям і милосердям давньої, земської медицини.  І наш девіз: «Віддай прекрасне – своєчасно, зігрівши інших ти – не згас»…

Рис.1. На конгресі в Мадриді

Відбувся Євроазійський саміт міжнародної організації по боротьбі з остеопорозом IOF в Єревані з 7.10-9.10.19р.р. В саміті брали участь 16 країн.
Міжнародний науковий інтернет симпозіум. Актуальні питання лікування пацієнтів з остеопорозом. Акцент на профілактиці переломів

Матеріали саміту озвученні в повному об’ємі для лікарів відділення і будуть розглянуті на товаристві ревматологів. Саміт дав можливість втілити у програми лікування пацієнтів відділення з остеопорозом та остеоартрозом сучасну тактику і підхід до тривалої терапії.

EULAR 2019 Іспанія. Мадрид .Європейський конгрес ревматологів з 12-15 червня

Конгрес EULAR 2019 проходить з 12 по 15 червня 2019 року в Мадриді, Іспанія. Європейська ліга проти ревматизму (EULAR) - це організація, яка представляє пацієнти, медичні та наукові товариства ревматології всіх європейських країн. Метою конгресу є створення форуму найвищого рівня для наукового, освітнього та соціального обміну між фахівцями, які займаються ревматологією, налагодженні зв’язків з організаціями пацієнтів, щоб досягти прогресу в клінічній допомозі людей з ревматичними захворюваннями.

Хворі із цими ознаками потребують нашої допомоги

 

 

 

 

 

ФОТО ВІДДІЛЕННЯ