Інсульт. Інфаркт. Телефонуйте - 103 !

ГоловнаВідділення та підрозділи → Гінекологічне відділення

Гінекологічне відділення

Гінекологічне відділення  пропонує повний спектр консультативних, діагностичних, лікувальних,хірургічних і реабілітаційних послуг жінкам любого віку з основним акцентом на якість повсякденного життя і збереження репродуктивної функції. 

Основна ціль роботи відділення - це забезпечення спеціалізованої висококваліфікованої діагностики і оптимального лікування жінкам Житомирської області і міста Житомира з гінекологічними і онкогінекологічними захворюваннями.
 
 
 
Спеціалісти гінекологічного відділення :
 
 І. Дяченко Василь Васильович - завідуючий відділенням, лікар акушер-гінеколог, вища кваліфікаційна категорія.
 2.Камінська Ярослава Олександрівна - лікар акушер-гінеколог.
 З. Данищук Олександр Миколайович – лікар акушер - гінеколог, вища категорія.
 4. Амер Леся Валентинівна - лікар акушер-гінеколог.
 5.Сергійчук Віктор Аврамович- лікар акушер-гінеколог , вища категорія
 6.Єжевська Яна Володимирівна - лікар акушер-гінеколог.
 
 
  У відділенні щорічно оздоровлюється і проліковується більш як 1500 хворих. Оперативне лікування проводиться, як в плановому, так і в ургентному порядку, що складає понад 1200 операцій на рік. Із 100 госпіталізованих пацієнток 93 оперуються. Фактично відділення виконує функції обласного центру гінекологічної хірургії.
 
 Можна виділити такі основні захворювання і стани, при яких проводиться оперативне лікування в гінекологічному відділенні :
 
- кісти і пухлини додатків матки (серозна, дермоїдна кіста, паратубарна/ параоваріальна кіста, фіброма яєчника і маткової труби)
- лейоміома матки
- ендометріоз (при вираженому больовому синдромі, ендометріоїдних кістах яєчника, ендометріозі тіла матки)
- патологічні процеси порожнини матки (гіперплазія ендометрія поліпи)
- опущення і випадіння статевих органів, нетримання сечі
- аномалії (пороки) розвитку жіночих статевих органів (прегородки в порожнині і піхві)
- синдром полікістозних яєчників
- беспліддя.
 
 З 2009 року значно розширився перелік послуг в гінекологічному відділенні,безпосередньо-окрім лапаротомних і піхвових операцій ,стали проводитись гістероскопічні і лапароскопічні втручання - що збільшили питому вагу малоінвазивних операцій у відділенні.
 
Гістероскопія
 
 Хірургічна гістероскопія — метод, що дозволяє оглянути порожнину матки зсередини, діагностувати самі різні патологічні процеси і виконати малоінвазивні втручання в порожнині маткиз мінімальною травматизацією здорових тканин.
 
  Показана при таких захворюваннях як :
- поліпи ендометрію (ендоскопічна поліпектомія);
- гіперплазіяендометрію (абляція ендометрію);
- внутрішньо маткові синехіі (спайки) чи внутрішньо маткова перегородка; 
- підслизова міома (ендоскопічна міомектомія);
- з ціллю видалення внутрішньо маткової спіралі,залишків плідного яйця після переривання вагітності;
- порушення менструального циклу, аномальні маткові кровотечі.
 
 Ендоскопічні внутрішньо маткові втручання проводяться в першій фазі менструального циклу, на 6-9 день від початку останньої менструаціі. В більшості випадків такі втручання дозволяють зберегти матку і репродуктивну функцію жінки.
 Гістероскопія активно витісняє інвазивні процедури і вишкрібання порожнини матки - травмуючі і небезпечні,які тим не менше ,все ще проводяться у відділенні. Але з появою гістероскопу більше 50% гінекологічних внутрішньо-маткових втручань у відділенні здійснюється з його допомогою.
 
    Перевагою таких втручань є :
- низька травматичність і мінімальна частота ускладнень;
- короткий реабілітаційний період ;
- короткий термін перебування в стаціонарі, який в більшості випадків обмежується 1 добою.
- можливість взяття прицільної біопсії, контроль зором і збільшуючою оптикою всіх маніпуляцій
- можливість лікування патології одразу ж після ендоскопічної діагностики.
 
Лапароскопія
 
 Лапароскопією називають один із методів діагностики і хірургічного лікування, новизна якого полягає в малоінвазивному хірургічному втручанні. При лапароскопії всі хірургічні маніпуляції виконуються через маленький (біля 10-15 мм) отвір в черевній порожнині спеціальними інструментами під візуальним контролем з допомогою ендоскопу (телескопічної трубки з відеосистемою).
  Незалежно від об'єму оперативного втручання виконання гінекологічних операцій ендоскопічним доступом в наші дні стає загально прийнятим. Ті операції, які раніше потребували обов’язкової апаротомії, сьогодні можуть виконуватися з допомогою ендоскопічних інструментів.
 
   Переваг лапароскопічного методу багато, а саме:
- зниження частоти ускладнень від хірургічних втручань;
- більш швидкий період реабілітації після операції і скорочення часу перебування в стаціонарі внаслідок меншої травматичності;
- зменшення частоти післяопераційного спайкового процесу, тромбоемболічних ускладнень і т.д.;
- зменшення болючих відчуттів в після операційному періоді (завдяки маленьким розмірам розрізу), і, що важливо для жінок, естетична перевага - відсутність великих рубців, які залишаються після абдомінальних операцій.
 
Які операціі можливо провести лапароскопічно ?
 
Об'єм оперативних втручань лапароскопічним доступом:
- гістеректомія (екстирпація матки) з/без додатків;
- лапароскопічно асистована трансвагінальна гістеректомія;
- супрацервікальна (надпіхвова) ампутація матки з/без додатків;
- діагностична лапароскопія при бесплідді, синдромі тазової болі та інш.;
- консервативна міомектомія;
- при патології яєчників і маткових труб (кісти, цистаденоми, синдром полікістозних яєчників, гідросальпінксі т.д.);
- лапароскопічні операції при гострих хірургічних станах, наприклад: апоплексії яєчників, - позаматковій вагітності (при цьому за допомогою ендоскопічних інструментів можливо не тільки видалення, але і збереження маткової труби, в якій розвивається ектопічна вагітність, і, як наслідок, жінка може знову завагітніти) і інш.;
- лапароскопічна аднексектомія і інш.
 
Покази для проведення лапароскопії :
 
1.Трубна і перитонеальна (різні форми) беспліддя.
2.Доброякісна патологія матки (міома матки, внутрішній ендометріоз, гіперпластичний процес ендометрію).
3.Кісти і пухлини яєчників.
4.Ендометріоз.
5.Вроджені чи післяпологові пороки формування внутрішніх статевих органів.
6.Синдром хронічної тазової болі.
7.Позаматкова вагітність.
8.Апоплексія яєчників, розрив кісти яєчників
9.Гострі захворювання додатків матки з запальним процесом і ін.
 
    Лікування пролапсу (випадіння) внутрішніх статевих органів та нетримання сечі.
 
 Опущення та випадіння статевих органів - це поширена жіноча проблема. Дане захворювання зустрічається у більшості жінок віком після 45 років, але останнім часом досить часто стало прогресувати і в молодому віці. М'язи та зв'язки поступово послаблюються , в результаті чого відбувається опущення стінок піхви. При повному випадінні стінки піхви вивертаються, в мішок, який при цьому утворюється,опускаються петлі кішківника, передня стінка прямої кішки, сечовий міхур. У таких хворих з'являються скарги на болі під час статевого акту, тягнучі болі внизу живота, дискомфорт під час ходіння, відчуття важкості в піхві, кров'янисті виділення, болі в попереку, нетримання сечі, утруднене сечопускання. Всі перелічені симптоми можуть проявлятися при кашлі, різких рухах, сміху, піднятті важких речей. Але не дивлячись на такі неприємні прояви захворювання, хворі часто затягують з візитом до лікаря. При значному ступеню зміщення матки і неефективності консервативної терапії показане хірургічне лікування.
 Хірургічне лікування опущення і випадіння матки є найбільш ефективним і радикальним методом лікування. Об'єм хірургічної операції залежить від ступеню занедбаності хвороби. Існують різні методи хірургічного лікування, але самим поширеним способом лікування пролапсу на сьогоднішній день - це комбінація лапароскопії і піхвової пластики. 
 Також одночасно проводиться корекція розташування сечового міхура, за допомогою спеціального ендопротезу у вигляді пропіленовой сітки, що дозволяє жінці позбутися від нетримання сечі. Такі прогресивні методи роблять лікування максимально ефективним і зменшують вірогідність рецидиву хвороби.
 
 Лікарі гінекологічного відділення більше 30 років займаються проблемою випадіння статевих органів,тому мають величезний досвід в виконанні різних методик операцій, володіння ними дозволяє вибрати дійсно необхідний варіант операції, який підходить в найбільшій мірі тій чи іншій хворій.
 Любі проблеми в області акушерства і гінекології будуть вирішені на самому високому рівні з застосуванням найбільш сучасних методик лікарями відділення, адже основна задача лікарів відділення - збереження здоров'я жінки і її репродуктивної функції якомога довше.
 При виникненні будь-яких питань - звертайтесь до нас. Ми завжди допоможемо.
 
   Тел. (0412) 43-08-76