Інсульт. Інфаркт. Телефонуйте - 103 !

ГоловнаВідділення та підрозділи → Терапевтичне відділення №1 (центр радіаційного захисту населення постраждалого від наслідків аварії на ЧАЕС)

Терапевтичне відділення №1 (центр радіаційного захисту населення постраждалого від наслідків аварії на ЧАЕС)

Терапевтичне відділення №1 (центр радіаційного захисту населення постраждалого від наслідків аварії на ЧАЕС) створене з метою поліпшення надання медичної допомоги, належної взаємодії та координації в роботі лікувально-профілактичних закладів області в проведенні диспансеризації, надання організаційно-методичної допомоги установам області, проведення експертизи причинного зв’язку захворювань та смерті постраждалих з дією іонізуючого опромінення та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на ЧАЕС. В своїй роботі відділення керується: Законом України «Про статус  і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Постановами Кабінету Міністрів України від 04.10.1996р. № 1218 «Про затвердження переліку спеціалізованих медичних закладів, що забезпечують лікування осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС», від 09.06.1997р. № 571 «Про затвердження Положення про організацію і функціонування Державного реєстру України осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», наказу  департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації № 827 від 08.07.2015р. «Про вдосконалення роботи обласного центру радіаційного захисту населення обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського враховуючи збільшення поширеності  захворювань дорослого населення області, яке постраждало внаслідок аварії на Чорнобильській АС.

14.12.2016 року відбулося відкриття відділення після реконструкції приміщення.  Реконструкція  приміщення для відділення та закупівля оснащення проведені за кошти обласного бюджету за сприяння та активній підтримці депутатів Житомирської обласної ради, обласної державної адміністрації, громадських та благодійних організацій Житомирської області.

В січні 2017 року терапевтичне відділення, після проведеного аудиту асоціацією «Служба організації  інфекційного контролю», вперше в Житомирській області отримало відзнаку «ЧИСТА ЛІКАРНЯ – БЕЗПЕЧНА ДЛЯ ПАЦІЄНТА», яка була підтверджена після аудиту в 2018 році.   

Терапевтичне відділення №1 співпрацює з обласною консультативною поліклінікою, приймальним відділенням, з усіма клінічними відділеннями лікарні, відділеннями функціональної та променевої діагностики, відділенням рентгенендоваскулярної хірургії, ендоскопічним відділенням, відділенням медичної реабілітації. Лікарі відділення підтримують контакти з  науково-практичним центром радіаційної медицини АМН України, приймають участь у проведенні науково-практичних конференцій. Налагоджена продуктивна співпраця з обласними громадськими організаціями «Дзвони Чорнобиля» та «Союз Чорнобиль».

Особливістю перебігу захворювань у пацієнтів, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС є одночасне загострення 3-х і більше хронічних захворювань, що вимагає проведення комплексного обстеження та використання спеціальних методів діагностики та особливого підходу в визначенні пріоритетів фармакотерапії. Тому терапевтичне відділення №1 є багатопрофільне. Пацієнти мають можливість пройти обстеження на сучасному діагностичному обладнанні та  комплексне лікування згідно вимог медико-технологічних документів МОЗ України.

У відділенні розгорнуто 15 палат на 40 ліжок, створені комфортні умови для перебування пацієнтів на лікуванні. Палати розраховані на 1-2-3 хворих, оснащені холодильником, телевізором, кондиціонером, окремим санвузлом з душовою кабіною, засобами особистої гігієни. В відділенні створені умови для проведення пацієнтам маніпуляцій та процедур з дотриманням санітарно-гігієнічних норм та правил, затвердженими наказами МОЗ та УОЗ.

 У відділенні працюють висококваліфіковані фахівці: терапевт, кардіолог, невропатолог, ревматолог.

Корендович Наталія Миколаївна – завідуюча відділенням, лікар-терапевт, лікар-кардіолог -  вища кваліфікаційна категорія.
 
Лікарі:
Грицишена Катерина Володимирівна - лікар-терапевт;
Дубова Марія Богданівна - лікар-невролог;
Горбач Наталія Василівна - лікар-ревматолог, вища кваліфікаційна категорія;
Рудой Костянтин Вікторович - лікар-ревматолог, вища кваліфікаційна категорія.
 
 
Мамчуровська Ірина Олександрівна - старша сестра медична, вища кваліфікаційна категорія
 
У відділенні надається цілодобова допомога пацієнтам терапевтичного профілю: проводиться діагностика і лікування патології бронхо-легеневої системи та серцево-судинної системи; травного тракту; ревматичних, ендокринологічних, алергологічних захворювань; хвороб нирок.
 
Для госпіталізації пацієнта у відділення необхідно:
 
1. Направлення медичного закладу із результатами лабораторних та інструментальних методів дослідження (в тому числі рентгенологічного обстеження органів грудної клітки), проведеного лікування та з вказівкою перебування на лікарняному чи на лікуванні за останній рік із вказанням мети: уточнення діагнозу, лікування, експертиза.

2. Виписку з медичної картки амбулаторного хворого з поліклініки за місцем проживання чи спостереження з діагнозом основного захворювання, супутніх захворювань та ускладнень, а також з відображенням розвитку захворювання,.

3. Паспорт, або інший документ, що посвідчує особу.

4. Посвідчення ліквідатора або постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС (І, ІІ, ІІІ категорії).

5.  Речі особистої гігієни.

Обстеження та лікування пацієнтів проводиться згідно медико-технологічних документів (протоколів) МОЗ України

•Ендоскопічна, імуноферментна та цитологічна діагностика та лікування хворих з патологією шлунка та 12-палої кишки;
•Клінічна, біохімічна, імуноферметна, імунологічна, молекулярно-біологічна (ПЛР діагностика) діагностики та лікування хворих з патологією гепатобіліарної системи;
•Клінічна, біохімічна, копрологічна, ультразвукова і комп’ютерна діагностика та лікування патології підшлункової залози;
•Клінічна, біохімічна, копрологічна, бактеріологічна, рентгенологічна і комп’ютерна діагностика та лікування патології кишківника.
•Лікування хворих з гострими та хронічними захворюваннями ЦНС та периферійної нервової системи;
•Діагностика та лікування хворих з демієлінізуючими процесами головного мозку;
•Сучасні методи діагностики та лікування хворих з церебро-васкулярною патологією;
•Діагностика та лікування дегенеративних захворювань хребта;
•Діагностика та лікування хворих з міастенічними синдромами та міастенією.
•Діагностика порушень серцевого ритму і провідності та відбір хворих на відновлення серцевого ритму і провідності для медикаментозного та інструментального лікування.
•Діагностика та відбір хворих з прогресуючою та резистентною до лікування стенокардією для проведення коронарографії, стентування та аорто-коронарного шунтування.
•Верифікація діагнозу з використанням аорто - та реновазографії у хворих з резистентною до лікування артеріальною гіпертензією, хворих з кризовим перебігом гіпертонічної хвороби.
•Підготовка до проведення коронарографії та стентування коронарних артерій.
•Лікування хворих з неспецифічними ексудативними перикардитами.
•Лікування хворих з міокардитами, ускладненим порушенням ритму та провідності, що потребують використання інструментальних методів для їхньої корекції.
•Комплексне лікування хворих інфекційним ендокардитом з використанням лазерної терапії, ультразвукового опромінення крові та барооксигенотерапії.
•Комплексне лікування хворих з цукровим діабетом тип 1, тип 2, інші типи, та ускладнення цукрового діабету (кетоацидоз, гіпоглікемічні стани; синдром діабетичної стопи, нефропатія, ретинопатія, нейропатія).
•Комплексне лікування хворих з патологією щитоподібної  залози.
•Комплексне лікування хворих з ожирінням, метаболічним синдромом.
•діагностика та лікування системних хвороб, спондилоартритів, системних васкулітів.
•діагностика та лікування хворих з неспецифічними захворюваннями легень 
•Проведення трудової експертизи.
 
Для консультацій пацієнтів залучаються висококваліфіковані фахівці лікарні та позаштатні обласні спеціалісти.
 
При проведенні лікування, пацієнти отримують лікарські засоби:
- придбані за бюджетні кошти, які виділені депутатами обласної ради; 
- отримані по програмі подолання наслідків аварії на ЧАЕС;
- кошти БО «Лікарняна каса»; 
- отримані по гуманітарній допомозі.
Окрім медикаментозної терапії, в комплексі лікування використовуємо: фізіотерапевтичні методи, ЛФК, масаж, екстракорпоральні методи лікування, сеанси психотерапії та гіпербаричної оксигенації. Хворі у відділенні, забезпечені додатковим харчуванням профінанасованим Житомирською обласною радою. 
Наші співробітники – Ваші порадники і помічники у всіх питаннях, пов’язаних з організацією і проведенням обстеження і лікування, направлених на збереження Вашого здоров’я.
 
Наші контакти :         
Телефон відділення:      0412-43-07-93
e-mail:     terapevtichne@ukr.net

 

ВІДЕО. Чорнобильському відділенню - рік.

www.youtube.com/watch